Usługi finansowe

Finanse na raz dwa trzy

Stopa zwrotu - z czym to się je

Napisane 02.01.2020 przez Damian Wejtermajer

Tagi: zwrot, stopa zwrotu,

Spis treści:

         » Odpowiedź jest prawdopodobnie dość dramatyczna. Oto dlaczego:

Nie myślałem o usługach finansowych. Myślałem o różnych rzeczach, które branża finansowa (i inne firmy) starają się zrobić.

1. Próbują przekonać klienta do dokonania konkretnego zakupu.

2. Próbują przekonać klienta do pożyczenia pieniędzy.

3. Próbują przekonać klienta, aby sprzedał mu coś, czego chce.

4. Próbują przekonać klienta, aby pożyczył więcej pieniędzy.

5. Próbują przekonać klienta, aby pożyczył pieniądze na zakup czegoś, czego nie chce.

6. Próbują przekonać klienta do zrobienia czegoś, czego firma lub firma nie chce, aby to zrobił.

7. Próbują przekonać klienta do zakupu czegoś o niskiej stopie zwrotu.

Teraz wszystkie są bardzo ważne, ale najważniejsze jest to, że wszyscy starają się zrobić coś, czego nie chcą, aby firmy, do których są skierowane. Innymi słowy, próbują przekonać klienta do zrobienia czegoś, czego nie chce od klienta.

Kiedy patrzę na usługi finansowe, widzę ten sam wzór. Firma ma dużo pieniędzy, ale nie chce, żebyś je wydawał. Chcą to uratować. Widzę też ten sam wzór w innych firmach. Firma chce przekonać cię do zakupu czegoś, czego nie chcesz kupić

Jeśli zastanawiasz się nad założeniem nowej firmy, prawdopodobnie zastanawiasz się, który jest najlepszy i najszybszy sposób na zrobienie tego. Prawdopodobnie chcesz to zrobić tak szybko, jak to możliwe, abyś mógł rozpocząć działalność. Prawdopodobnie spędziłeś dużo czasu, próbując dowiedzieć się, które firmy są najlepsze na świecie - a które najgorsze.

Może się wydawać, że musisz zatrudnić grupę konsultantów, którzy powiedzą Ci, które firmy będą najlepsze. Ale tak nie jest. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie działalności jest wyjście z firmy, która już istnieje i współpraca z tą firmą. Jasne, mogą ci powiedzieć, że wykonują dobrą robotę i możesz otrzymać kilka dobrych pomysłów w zamian, ale jeśli nie będziesz ostrożny, prawdopodobnie skończysz robić dokładnie przeciwnie, niż chcą.

Więc przeszukaj swoje badania i dowiedz się, kto i co robi. Być może nigdy nie będziesz musiał z nimi pracować, ale to nie znaczy, że nie możesz.

Gdy to zrobisz, dowiedz się dokładnie, w jaki sposób Twoja firma będzie rentowna. Musisz wiedzieć, co będziesz pobierać, jakie będą Twoje przepływy pieniężne, jak zapłacisz za swoje produkty i usługi i wiele więcej. Gdy się zorientujesz, powinieneś być w stanie zacząć zatrudniać pracowników i zarabiać pieniądze

Następne najczęściej zadawane pytanie dotyczy wpływu zombie na usługi finansowe.

Cóż, to interesujące pytanie. Jak zombie wpłyną na branżę finansową?

Odpowiedź jest prawdopodobnie dość dramatyczna. Oto dlaczego:

  • 1. Oczekuje się, że liczba osób w PL podwoi się w ciągu następnych 50 lat. Gdyby uwzględnić wszystkich ludzi na świecie, do 2050 r. Populacja świata wynosiłaby około 9 miliardów ludzi.
  • 2. PL wydają obecnie 1 PLN. 4 biliony na opiekę zdrowotną.
  • 3. Stany Zjednoczone mają ponad 15 bilionów dolarów niespłaconych zobowiązań.
  • 4. Stany Zjednoczone są wiodącym konsumentem usług opieki zdrowotnej.
  • 5. Według MFW PL są jednym z największych importerów netto towarów i usług na świecie.
  • 6. PL są największym konsumentem usług opieki zdrowotnej w rozwiniętym świecie.
  • 7. Około 40% populacji PL nie ma ubezpieczenia zdrowotnego.
  • 8. Stany Zjednoczone są jednym z najbogatszych narodów na świecie - prawie dwa razy bogatszym niż drugi najbogatszy kraj, Japonia.
  • 9. Stany Zjednoczone są jednym z największych na świecie importerów usług opieki zdrowotnej - pod względem dolarów i centów.
  • To tylko niektóre z powodów, dla których zombie będą miały dramatyczny wpływ na przemysł usług finansowych.

Od dnia, w którym zacząłem korzystać z Internetu, powiedziano mi, że nigdy nie będę wiedział, jak zarabiać pieniądze z powodu mojego wykształcenia. Byłem zszokowany. Miałem 20 lat i nigdy nie korzystałem z komputera, nigdy nie otwierałem konta bankowego, nigdy nie robiłem nic na komputerze. Byłem na studiach i nadal nie wiedziałem nic o pieniądzach. Byłem dokładnie na tej samej łodzi, na której jest wielu z was. W moim życiu nie pozostało nic, co wydawałoby się mieć jakiekolwiek znaczenie.

Nie znałem odpowiedzi na moje pytania finansowe. Nie wiedziałam, jak to znaleźć. Nie wiedziałem, jak znaleźć pracę. Nie wiedziałem, jak zacząć oszczędzać pieniądze. Nie wiedziałam, jak kupić dom. Nie wiedziałem, jak zaoszczędzić pieniądze. Przez całe życie żyłem w świecie strachu. Żyłam w obawie przed rodzicami, policją, przyszłością, małżeństwem. Wszystkie te obawy zostały zaszczepione we mnie poprzez nauki moich nauczycieli, poprzez media, przez wszystkich wokół mnie. Stały się moją rzeczywistością. Wszystkie były częścią mojego doświadczenia.

Nie miałem jednak pojęcia, co z nimi zrobić. Nie wiedziałem, jak sobie z tym poradzić. Nie wiedziałem, jak dokonać zmiany. Nie wiedziałem, jak wprowadzić jakąkolwiek pozytywną zmianę w moim życiu


O autorze

Damian Wejtermajer

Cześć. Mam na imię Damian i usługami kredytowymi zajmuję się już od wielu lat, niemal od początku tego tysiąclecia. Zapraszam serdecznie do zapoznania się z wiedzą, którą dzielę się na tym blogu. Czasem poruszam tematy lekkie, a czasem naprawdę trudne i zakręcone.

Finansowe konsekwencje błędnych decyzji

Powiedział, że musisz wydać wystarczająco dużo, aby zapłacić za swoje błędy. W większości przypadków to niewiele. Aby naprawdę zrozumieć finansowe konsekwencje swoich złych decyzji, sp

Czytaj więcej...

Losowy

Procesy windykacji

Nasz proces windykacji usług finansowych został opracowany z myślą o zapewnieniu Tobie płynnego, łatwego i bezpiecznego użytkowania. Będziemy współpracować z Tobą od pomysłu do ostatec

Czytaj więcej...