Usługi finansowe

Finanse na raz dwa trzy

Opłaty

Napisane 02.01.2020 przez Damian Wejtermajer

Tagi: opłaty,

Spis treści:

         » Oszustwa dotyczące zdolności kredytowej

Może to wyglądać na skomplikowane, ale dla tych, którzy dopiero zaczynają inwestować, nie jest tak źle.

 • Ale nie o to nam chodzi. Naszym celem jest:
 • Co oferują najlepsze karty kredytowe w Polsce?
 • Celem tego artykułu jest odpowiedź na:
 • Jaka jest najlepsza karta kredytowa?
 • Jak wybrać kartę kredytową, o którą chcesz się ubiegać?
 • Do kogo należy karta kredytowa?
 • Jakie rodzaje korzyści oferują najlepsze karty kredytowe?
 • Jakie są rodzaje kart?

Poniżej znajduje się lista najlepszych kart kredytowych w Polsce. To długa lista, dlatego używamy prostego narzędzia:

 • Co oferujemy:
 • Lista najpopularniejszych kart kredytowych w Polsce

Zestawienie różnych rodzajów dostępnych kart kredytowych (a także linki do ich stron internetowych)

Najlepsze karty kredytowe, uszeregowane według wartości, a także zwrotu gotówki i nagród (jeśli dotyczy)

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak najlepiej wykorzystać nagrody z karty kredytowej, sprawdź ten post.

 • Zacznijmy!
 • Od czego zacząć?

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, warto przeczytać nasz przewodnik, który zawiera szczegółowe informacje na temat tego, czego możesz oczekiwać od karty kredytowej, oraz najlepsze sposoby korzystania z nich

"Krzywa aprecjacji" to termin, którego można użyć do opisania związku między oceną zdolności kredytowej a faktycznymi wydatkami w budżecie konsumenta. Poniższy wykres przedstawia związek między tymi dwiema zmiennymi. Jest to prosta relacja, ale czasami może być skomplikowana.

Wykres pokazuje, że ludzie często wykorzystują swoją zdolność kredytową do zakupu czegoś, co pomoże im spłacić zadłużenie z tytułu karty kredytowej. Ocena kredytowa mogła zostać wykorzystana do udzielenia pożyczki lub kredytu hipotecznego i służyć jako zabezpieczenie w celu uzyskania samochodu. W większości przypadków problemem nie jest ocena kredytowa, lecz fakt, że ktoś był skłonny zapłacić kartami kredytowymi, a następnie wykorzystał swoją zdolność kredytową do zakupu tych elementów.

Problem polega na tym, że ocena kredytowa, która została użyta w niektórych przypadkach, nie została w pełni oceniona lub zweryfikowana. Oceny kredytowe są doskonałym narzędziem, ale są jednym z najbardziej niewiarygodnych i przeszacowanych elementów systemu sprawozdawczości finansowej.

Oszustwa dotyczące zdolności kredytowej

Poniżej znajduje się zbiór przykładów oszustw związanych z kartami kredytowymi, które miały miejsce w Polsce i później przez lata. Informacje w tym artykule zawierają podstawowe informacje na temat tego, na co należy uważać, ale często najlepiej jest kierować się zdrowym rozsądkiem w kontaktach z agencjami informacji kredytowej.


O autorze

Damian Wejtermajer

Cześć. Mam na imię Damian i usługami kredytowymi zajmuję się już od wielu lat, niemal od początku tego tysiąclecia. Zapraszam serdecznie do zapoznania się z wiedzą, którą dzielę się na tym blogu. Czasem poruszam tematy lekkie, a czasem naprawdę trudne i zakręcone.

Finansowe konsekwencje błędnych decyzji

Powiedział, że musisz wydać wystarczająco dużo, aby zapłacić za swoje błędy. W większości przypadków to niewiele. Aby naprawdę zrozumieć finansowe konsekwencje swoich złych decyzji, sp

Czytaj więcej...

Losowy

Zarabianie dla leniwych

Zdobądź darmowy bonus 100 zł w ciągu pierwszych 60 dni Po zapisaniu się do Przewodnika Leniwego mężczyzny otrzymasz bonus 100 zł w ciągu pierwszych 60 dni. Wystarczy wpisać poniżej s

Czytaj więcej...