Usługi finansowe

Finanse na raz dwa trzy

Inwestycje i zwroty

Napisane 02.01.2020 przez Damian Wejtermajer

Tagi: inwestycje, zwroty,

Spis treści:

         » Co robisz z moimi pieniędzmi?
  • Co się stało z moimi pieniędzmi?

Ile osób faktycznie przeczytało ten artykuł? Jeśli jesteś podobny do większości ludzi, nie ma co.

Moim celem w tym artykule jest lepsze zrozumienie tego, czego się spodziewać. Nie mówię, że to będzie łatwe. To nie jest. Ale jeśli dobrze znasz ogólne warunki finansowe i pojęcia (i podstawowe umiejętności matematyczne), powinieneś być w stanie śledzić ten artykuł.

Oprócz tego zadaliśmy kilka dodatkowych pytań, które mam nadzieję pomogą. Bądź na bieżąco i nie zapomnij od czasu do czasu się zameldować.

Będę aktualizował to, gdy więcej osób się zarejestruje, więc od czasu do czasu sprawdzaj.

Jeśli nadal nie wiesz, jak postępować, zapoznaj się z sekcją FAQ poniżej.

Co robisz z moimi pieniędzmi?

Zanim zaczniesz, musisz wiedzieć, co robisz ze swoimi pieniędzmi. Być może słyszałeś zwrot "Inwestuj swoje pieniądze w fundusze indeksowe. To świetnie, ale twoje pieniądze wciąż należą do Ciebie".

Cóż, niekoniecznie. Powiem tak, ponieważ to prawda, ale nie rozwiązuje to całkowicie problemu.

  • Nadal musisz zrozumieć, w jaki sposób zostaną wykorzystane Twoje pieniądze

rynku banków centralnych i Systemu Rezerwy Federalnej Obecny system bankowy w Polsce opiera się na dwóch elementach wsparcia systemu finansowego PL: Systemie Rezerwy Federalnej i systemie bankowym. Fed określa, jakie poziomy ustalić stopy procentowe długu publicznego w PL, a banki pożyczają od Fedu pożyczki. System bankowy nie jest jednak związany decyzjami Fed dotyczącymi stóp procentowych. Banki mogą raczej zawierać zakłady ze sobą, aby zwiększyć wartość swoich aktywów. Zakłady te znane są jako transakcje typu "margin". Te zakłady są tak płynne, że cały system bankowy może składać się z tych zakładów. Kiedy bank dokonuje transakcji marży, bank musi uiścić opłaty na rzecz brokera lub innego pośrednika, który dokonuje transakcji. Na przykład, jeśli bank kupi 100 000 PLN Treasuries w ramach jednej transakcji, broker banku musi zapłacić 40 000 PLN, aby kupić Treasuries. Następnie broker musi zapłacić bankowi marżę w wysokości 20 000 PLN w zamian za wymianę. Jeśli bank dokonuje transakcji za 20 000 PLN, broker musi zapłacić Fedowi 20 000 PLN opłat. W tym przykładzie broker otrzymuje z banku 20 000 PLN w zamian za 40 000 PLN Treasuries

Najważniejszy fakt, że założę się, że nigdy nie wiedziałeś o kolekcjach elan usług finansowych? To jest: Jest nas tylko czterech na całym świecie!


O autorze

Damian Wejtermajer

Cześć. Mam na imię Damian i usługami kredytowymi zajmuję się już od wielu lat, niemal od początku tego tysiąclecia. Zapraszam serdecznie do zapoznania się z wiedzą, którą dzielę się na tym blogu. Czasem poruszam tematy lekkie, a czasem naprawdę trudne i zakręcone.

Finansowe konsekwencje błędnych decyzji

Powiedział, że musisz wydać wystarczająco dużo, aby zapłacić za swoje błędy. W większości przypadków to niewiele. Aby naprawdę zrozumieć finansowe konsekwencje swoich złych decyzji, sp

Czytaj więcej...

Losowy

Porady z doboru technologii dla sympatyków

Jak korzystać z najnowszych technologii finansowych, w tym przetwarzania płatności, automatycznego wprowadzania danych i usług doradztwa finansowego. Kurs obejmuje prezentację na temat zarządzania ryz

Czytaj więcej...