Usługi finansowe

Finanse na raz dwa trzy

Finansowe konsekwencje błędnych decyzji

Napisane 02.01.2020 przez Damian Wejtermajer

Tagi: finanse, błędy, błędne decyzje, konsekwencje,

Spis treści:

         » 1. Wielki kryzys
         » 2. Krach na giełdzie w połowie lat osiemdziesiątych

Powiedział, że musisz wydać wystarczająco dużo, aby zapłacić za swoje błędy. W większości przypadków to niewiele. Aby naprawdę zrozumieć finansowe konsekwencje swoich złych decyzji, spójrz na skutki finansowe pięciu największych katastrof finansowych ostatniego stulecia.

Kilka największych katastrof finansowych ostatniego stulecia

1. Wielki kryzys

Wielki kryzys był ogromną katastrofą finansową dla Polski. Jego efekty były głębokie i zrobiły wiele rzeczy, które są nadal z nami dzisiaj. Liczba bezrobotnych Amerykanów wzrosła z milionów do dziesiątek milionów. Miliony miejsc pracy zostały utracone, a kolejne miliony zostały przekazane osobom, które nie były w stanie znaleźć pracy lub odmówiły jej przyjęcia. Giełda się zawaliła, przez co Wielki Kryzys stał się najbardziej bolesnym kryzysem finansowym w historii PL.

2. Krach na giełdzie w połowie lat osiemdziesiątych

Wielka krach na giełdzie w 1987 r. zasygnalizował początek długiego, powolnego ożywienia. Ożywienie zakończyło się jednak krachem na giełdzie w połowie lat 80., co zmniejszyło dochody PL o 5 bilionów dolarów. To był najgorszy kryzys finansowy w historii PL.

Na początku tego miesiąca firma zgłosiła, że ​​doznała kolejnego naruszenia danych po naruszeniu danych "polegającym na kradzieży nazwy użytkownika i hasła dla jednego z naszych podmiotów przetwarzających płatności".

Firma nie ujawniła żadnych szczegółów dotyczących sposobu przeprowadzenia naruszenia.

W ostatnich miesiącach firma napotkała kilka innych naruszeń danych.

Niezależny badacz bezpieczeństwa odkrył, że odkrył szereg luk w giełdzie bitcoinów firmy, MtGox, prowadząc do zawieszenia kont wielu użytkowników.

Odrębny badacz bezpieczeństwa powiedział, że stwierdził brak wielu bitcoinów użytkowników MtGox, jak donosi BBC.

W ciągu ostatnich miesięcy firma została dotknięta wieloma naruszeniami bezpieczeństwa.

W marcu jedno z jego ówczesnych kont, które miało ponad 1 000 000 bitcoinów, zostało zawieszone.

Firma poinformowała również w marcu, że "duża liczba" jej klientów została dotknięta naruszeniem danych w maju, które spowodowało "utratę zaufania" wśród klientów.

Polecane

O autorze

Damian Wejtermajer

Cześć. Mam na imię Damian i usługami kredytowymi zajmuję się już od wielu lat, niemal od początku tego tysiąclecia. Zapraszam serdecznie do zapoznania się z wiedzą, którą dzielę się na tym blogu. Czasem poruszam tematy lekkie, a czasem naprawdę trudne i zakręcone.

Finansowe konsekwencje błędnych decyzji

Powiedział, że musisz wydać wystarczająco dużo, aby zapłacić za swoje błędy. W większości przypadków to niewiele. Aby naprawdę zrozumieć finansowe konsekwencje swoich złych decyzji, sp

Czytaj więcej...

Losowy

Aktywne sprzedaże promocyjne na cyber poniedziałek

Atrakcyjne sprzedaże promocyjne na cyber poniedziałeksą dostępne już teraz. Aktualizujemy tę stronę o najlepsze oferty każdego dnia!

Czytaj więcej...