Usługi finansowe

Finanse na raz dwa trzy

Dostawcy usług finansowych

Napisane 02.01.2020 przez Damian Wejtermajer

Tagi: finanse, dostawcy usług, usługi, usługi finansowe,

Spis treści:

         » Radzę trzymać konto oszczędnościowe w banku.
         » Nie zrozum mnie źle, uwielbiam moje konto maklerskie.
         » Ale myślę, że konto bankowe jest fajniejsze.
         » "Jeśli to zrobisz, będziesz chroniony."

"Dostawca usług finansowych" oznacza osobę, która świadczy usługi finansowe na rzecz konsumentów i spełnia wymagania części 1 załącznika 1 do Ustawy o usługach i rynkach finansowych z 2000 r.

"Płatność usług finansowych" oznacza płatność dokonywaną na rzecz dostawcy usług finansowych. 3 "Karta płatnicza usług finansowych" oznacza kartę płatniczą wydaną lub używaną przez dostawcę usług finansowych w celu sfinansowania płatności na rzecz konsumenta, przy czym karta płatnicza jest przedstawiana konsumentowi przez dostawcę usług płatniczych jako płatność za usługę lub towary (lub oba) dostarczone przez dostawcę usług finansowych. 4 "Terminal płatniczy usług finansowych" oznacza terminal płatniczy, który służy do przeprowadzania transakcji z dostawcą usług finansowych, w którym dostawca usług finansowych przedstawia terminal konsumentowi jako płatność za świadczoną usługę lub dostarczone towary (lub obie te rzeczy). 3 Jeżeli konsument dokonuje płatności na rzecz dostawcy usług finansowych, musi on bez zbędnej zwłoki przekazać dostawcy usług finansowych kopię oryginalnego dokumentu potwierdzającego płatność. Usługodawca finansowy musi przechowywać ten egzemplarz przez 3 lata. 4 Jeżeli dostawca usług finansowych jest organizacją komercyjną (w tym stowarzyszeniem nieposiadającym osobowości prawnej, które ma siedzibę lub główne miejsce prowadzenia działalności w Zjednoczonym Królestwie), dostawca usług finansowych musi dostarczyć informacje określone w sekcji 6

  • autor: Daniel Pink
  • Przewodnik finansowy na współczesny dzień, autorstwa Richarda R. Koo

Osiągnięcie swobody finansowej w wieku 20 lat: sekret lat 90., John C. Dvorak

Osiągnięcie swobody finansowej w wieku 20 lat: sekrety udanej emerytury autorstwa Grega McBride'a

Osiągnięcie niezależności finansowej w wieku 20 lat: sekret sukcesu, autor: Michael A. Porter

Osiągnięcie niezależności finansowej w wieku 20 lat: co należy wiedzieć przed rozpoczęciem, autor: John C. Dvorak

Osiągnięcie niezależności finansowej w wieku 20 lat: sekret bogactwa, autor: Richard R. Koo

Osiągnięcie niezależności finansowej w wieku 20 lat: jak przetrwać w latach 90., Richard R. Koo i Michael A. Porter

Osiągnięcie niezależności finansowej w wieku 20 lat: Sekret niezależności finansowej w wieku 20 lat, autor: Richard R. Koo

Osiągnięcie niezależności finansowej w wieku 20 lat: sekrety przejścia na emeryturę, autor: Richard R. Koo

Osiągnięcie niezależności finansowej w wieku 20 lat: czego można się spodziewać po przejściu na emeryturę, autor: Daniel Pink

Osiągnięcie niezależności finansowej w wieku 20 lat: jak zacząć na emeryturze, autor: Michael A. Porter

Osiągnięcie niezależności finansowej w wieku 20 lat: co trzeba zrobić, aby przejść na emeryturę wcześniej, Gregory C

Kiedy zadzwonię do banku, nie skontaktują się z nikim, jeśli nie zapłacę im całości w ciągu 30 dni.

Otrzymałem tysiące telefonów od tych agencji windykacyjnych. Mówiłem im, że płacę rachunki i nie zamierzam ich płacić, dopóki tego nie zrobię.

Otrzymałem setki telefonów od tych agencji windykacyjnych, które próbują mnie zmusić do ich zapłaty. Powiedziano mi, aby nie płacić, dopóki mój kredyt nie zostanie przywrócony, a saldo mojego konta wyniesie zero. Od ponad półtora roku słyszę te wezwania.

Dostaję telefony, o które jestem sądzony przez następne dwadzieścia cztery miesiące. Dostaję telefony, że druga strona sprawy została rozstrzygnięta i nie otrzymam żadnej kwoty pieniężnej. Otrzymywałem telefony od osób, które już zapłaciły drugą stronę.

Otrzymywałem telefony od ludzi, którzy nie mają pieniędzy i powiedziano mi, że powinni zapłacić pieniądze, ponieważ mają do tego prawo.

Otrzymywałem telefony od osób, które są pozywane o setki tysięcy dolarów za rzeczy, które NIE MAJĄ wcale znaczenia.

Otrzymuję telefony od osób, które dzwonią, by powiedzieć, że robię o nich raport. Otrzymywałem telefony od osób, które dzwoniły, aby powiedzieć, że ich pozywam.

Słyszę, jak grożą mi przez telefon i osobiście !

"Idea konta bankowego to wypadek." -Benjamin Franklin

Kiedy pracowałem w branży finansowej, konta bankowe były uważane za jedyny sposób na zatrzymanie twoich pieniędzy. Twoje oszczędności były bezpieczne tylko na koncie bankowym lub w funduszu rynku pieniężnego.

Dzisiaj coraz więcej osób przenosi pieniądze ze swoich kont bankowych na rachunek maklerski.

Za pomocą kilku kliknięć łatwo przenieść pieniądze z konta maklerskiego na konto oszczędnościowe.

Radzę trzymać konto oszczędnościowe w banku.

Tutaj znajdują się twoje ciężko zarobione pieniądze. Możesz stracić wiele okazji, nie umieszczając go na swoim koncie maklerskim.

Nie zrozum mnie źle, uwielbiam moje konto maklerskie.

Mam z tego wiele spraw. Ale jako inwestor detaliczny od dawna nauczyłem się kilku rzeczy na temat rachunków maklerskich. I myślę, że ty też powinieneś wiedzieć.

Podzielę się z Wami niektórymi z tych spostrzeżeń. Wiem, że wiele osób lubi przechowywać pieniądze na rachunku maklerskim. Widzę to jako inną opcję.

Ale myślę, że konto bankowe jest fajniejsze.

A jeśli jesteś inwestorem od dawna, prawdopodobnie przywykłeś do przechowywania pieniędzy na koncie bankowym.

  • Proponuję więc przechowywać konto oszczędnościowe na koncie bankowym

Dane pokazują, że banki są najbezpieczniejszymi miejscami do przechowywania twoich pieniędzy, z depozytami w Wielkiej Brytanii na szczycie tabeli.

Można ukryć się przed władzami, ale można go również zobaczyć i złapać.

Dane, które były gromadzone przez ponad rok przez cienkowarstwę Global Financial Integrity (GFI), pokazują, że 1 PLN. Według badań, w 2013 r. Na całym świecie w 2013 r. Wydano 1 mld ton (624 mld GBP) na nielegalne finansowanie.

Jakiś 1 zł. Podobno 8tn zostało wyprane przy użyciu instrumentów finansowych, które nie są regulowane przez banki centralne.

Raport "Stan prania banków / prania pieniędzy: analiza porównawcza" został opublikowany w piątek.

"Problem polega na tym, że banki stały się najlepiej strzeżonymi tajemnicami w systemie finansowym" - powiedział Martin Wheatley, założyciel GFI.

"Są to najbezpieczniejsze miejsca do przechowywania pieniędzy przez klientów. Oznacza to, że są najbardziej atrakcyjnymi miejscami do prania pieniędzy i finansowania terroryzmu".

Dodał: "Jedynym sposobem na ochronę siebie i swojego banku przed ryzykiem prania pieniędzy jest odrabianie lekcji.

"Jeśli to zrobisz, będziesz chroniony."

Wątek poinformował, że organy finansowe są częściej przeszukiwane przez organy ścigania i częściej przyłapane na praniu pieniędzy niż jakakolwiek firma lub agencja rządowa


O autorze

Damian Wejtermajer

Cześć. Mam na imię Damian i usługami kredytowymi zajmuję się już od wielu lat, niemal od początku tego tysiąclecia. Zapraszam serdecznie do zapoznania się z wiedzą, którą dzielę się na tym blogu. Czasem poruszam tematy lekkie, a czasem naprawdę trudne i zakręcone.

Finansowe konsekwencje błędnych decyzji

Powiedział, że musisz wydać wystarczająco dużo, aby zapłacić za swoje błędy. W większości przypadków to niewiele. Aby naprawdę zrozumieć finansowe konsekwencje swoich złych decyzji, sp

Czytaj więcej...

Losowy

Wykluczenie finansowe

Wykluczenie finansowe lub wyrozumiałość może pomóc w uniknięciu potrzeby świadczenia usług finansowych i zapobieganiu wykluczeniu finansowemu. Dam ci przykład. Jeśli dana osoba ma dochód

Czytaj więcej...